Bez kategorii

Babeczki z serduszkiem

Z okazji wczorajszego Dnia Chłopaka postanowiłam upiec te babeczki. Bardzo mi się one spodobały i wydały odpowiednie na takie święto. Z drżącym sercem wyjmowałam je z piekarnika, bo wiadomo, że jeśli  coś ma być prezentem, to nie można popełnić żadnego faux pas. Na szczęście zapamiętałam, w którym miejscu trzeba je przeciąć, więc nie było żadnej wpadki 😉 I nawet jeśli moje serduszka są trochę koślawe, to jestem zadowolona. Mojemu chłopakowi prezent także się spodobał, a to najważniejsze. W końcu włożyłam w nie całe swoje serce… 🙂 


przepis cytuję za autorką bloga Bee Sweet.

Składniki na około 12 babeczek (wyszło mi 9):
180 g mąki
120 g masła w temperaturze pokojowej
1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
180 g cukru (ja dałam 150 g)
2 duże jajka
6 łyżek mleka
1 cytryna (starta skórka i sok)


Przygotowujemy ciasto:  wszystkie składniki wkładamy do miski i miksujemy do uzyskania jednolitej masy około 2- 3 minut.  Oddzielamy około 1/3 ilości. 
Do oddzielonej ilości dodajemy czerwony barwnik (najlepiej w żelu) , barwnik dodajemy po troszkę, aż do uzyskania oczekiwanego koloru.
Czerwone ciasto wkładamy do foremki, tak aby miało wysokość około 1 cm (pieczemy w niewielkiej foremce, ja użyłam keksówki). 
Pieczemy w temperaturze 180 st przez około 10 minut (jak tylko ciasto będzie na tyle trwałe, aby można było wycinać w nim nasze serduszka wyciągamy z piekarnika i odstawiamy do wystygnięcia (można je włożyć na chwilę do lodówki).
Z zimnego ciasta wycinamy małe serduszka – muszą w całości mieścić się w muffinkowej formie.
Serduszka ustawiamy w foremkach na muffinki. Jedną ręką trzymamy serduszka , a drugą napełniamy foremki surowym ciastem bez barwnika. Ciasto jest na tyle gęste, że serduszka nie będą się przewracać.
Musimy pamiętać, że ciasto troszkę urośnie, więc nie napełniamy foremek do samej góry, powiedzmy do około 3/4 wysokości.
Pieczemy około 20 minut.
Odstawiamy do wystygnięcia , a następnie dekorujemy.


Uwaga! Musimy zapamiętać w jakim kierunku ułożyliśmy serduszka, inaczej po przecięciu nie zobaczymy oczekiwanego kształtu!

Brak komentarzy

Skomentuj