Relacje/ Warsztaty

Finałowe gotowanie w konkursie Almette – relacja

Tydzień temu, w sobotę, odbył się finał konkursu Taste The Summer by Almette Fruit. Mój przepis na biszkoptową roladę z kremem z kaszy manny został doceniony przez Bernadetę i to właśnie w jej drużynie miałam przyjemność gotować podczas finałowego spotkania. 

Pamiątkowe zdjęcie z prowadzącym – Davidem
Dream Team (brakuje tylko Lorety)
  
Wydarzenie odbyło się w studiu kulinarnym Food Lab w Warszawie, a uczestniczyło w nim aż 50 osób. Do tego prowadzący – David Gaboriaud, operatorzy (finał transmitowany był na żywo), obsługa studia… Nic dziwnego, że wewnątrz panował gwar i lekki chaos. a także było dość tłoczno. Organizatorzy konkursu mieli z pewnością nie lada wyzwanie z tak licznym gronem gotujących osób, na szczęście wszyscy się zmieściliśmy 🙂
Moje skupienie podczas zwijania rolady 😉

Nasze potrawy: Sushi na słodko wg przepisu Lorety i rolada mojego pomysłu 🙂
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dwóch potraw z użyciem owocowych serków Almette. Gotowaliśmy drużynowo, podzieleni na 10 zespołów. Niestety, rolada i słodkie sushi naszej drużyny nie zdołało wygrać głównej nagrody – ale w końcu mieliśmy 1/10 szans, a konkurencja była ogromna. Wbrew pozorom ze słodkich serków powstały także bardzo ciekawe, wytrawne propozycje. Gratulacje dla Asi z bloga Kulinarne Szaleństwa Margarytki, której zespół zwyciężył!
To tylko część dań przygotowanych przez pozostałe drużyny. Piękne, prawda? 
Zwycięski zestaw
Mimo wszystko cieszę się, że miałam okazję pogotować w fajnym gronie, nawiązać nowe znajomości, zmierzyć się z kolejnym kulinarnym wyzwaniem i… poznać Davida Gaboriauda – kucharza francuskiego pochodzenia, znanego m.in. z prowadzenia programu kulinarnego w Kuchni+. Z wydarzenia nie wyszliśmy z pustymi rękami, obdarowani designerskim fartuchem Cookie i zestawem produktów Almette.
Nasza drużyna w komplecie – świętujemy udane spotkanie! 🙂
Jeśli zastanawiacie się, czy warto brać udział w konkursach kulinarnych, gorąco Was zachęcam! Takie wydarzenia na długo zostają w pamięci i są świetnym doświadczeniem!
Zdjęcia pochodzą od Berniki i od organizatora.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Skomentuj