Relacje/ Spotkania

Poziomkowe szaleństwo w Rezydencji Luxury Hotel + konkurs z nową książką Magdy Gessler!

Zapraszam na relację z degustacji poziomkowego menu w Rezydencji Luxury Hotel w Piekarach Śląskich. Na końcu wpisu znajdziecie też konkurs, w którym do wygrania będzie przewodnik „Poziomki 2016/2017. Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce?” autorstwa Magdy Gessler wraz z autografem znanej restauratorki

Poziomki to nie tylko chwilowy, bardzo sezonowy i bardzo smaczny symbol lata. To także symbol ogromnego wyróżnienia, przyznawanego co roku przez Magdę Gessler.
Znana restauratorka postanowiła nagrodzić Poziomkami najlepsze polskie hotele i restauracje, na podstawie których powstał przewodnik „Poziomki 2016/2017. Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce?”. Rezydencja Luxury Hotel**** w Piekarach Śląskich po raz kolejny została wyróżniona przez Magdę Gessler, zyskując tym samym miano jednego z najlepszych miejsc gastronomiczno-hotelarskich w Polsce.

 Dzięki uprzejmości Hotelu miałam okazję uczestniczyć w degustacji nowego, poziomkowego menu.

Skąd pomysł na taką sezonową wstawkę?
Poziomkowe menu to ukłon w stronę nagrody, którą już po raz trzeci zdobyła Rezydencja Luxury Hotel. A jest się czym chwalić, bo zarówno hotel, jak i restauracja w nim działająca, otrzymały najwyższe noty z możliwych, czyli aż 6 Poziomek.
Menu degustacyjne składało się z prostych, ale nietypowych dań. Sam szef określa swoją kuchnię jako „nowoczesną kuchnię polską z akcentami francuskimi”, co widać było we wszystkich potrawach, jakich mieliśmy okazję spróbować. Kunszt kucharza widoczny był na każdym kroku, a moje serce podbiło szczególnie gazpacho z pomidorów i poziomek z olejem lnianym, który został podany w bardzo nowoczesnym stylu. Po raz pierwszy próbowałam też grasicy cielęcej, która – pomimo moich ogromnych obaw – okazała się przyrządzona naprawdę smacznie.
Podczas degustacji zapytaliśmy szefa kuchni, Mariusza Malinowskiego, jak to się stało, że sama Magda Gessler uznała to miejsce za wyjątkowe.
Okazało się, że pani Magda gościła w Rezydencji za każdym razem, kiedy znajdowała się w okolicy służbowo, pracując na planach Masterchefa lub Kuchennych Rewolucji. Zdarzało się, że przed wizytą restauratorka informowała o swoich preferencjach co do menu, lecz po przyjeździe zmieniała swoje zdanie, prosząc szefa o przygotowanie czegoś zupełnie innego, zazwyczaj naprawdę prostego. Zdarzało się także, że z nagrań przywoziła ze sobą kilka produktów, rzucając kucharzowi wyzwanie stworzenia z nich czegoś niezwykłego. Takie wyzwania, przypominające słynne tajemnicze skrzynki znane chociażby z Masterchefa, jak się okazało, zaowocowały – i to dosłownie! Magda Gessler doceniła kunszt szefa kuchni Mariusza Malinowskiego, co okazała nagradzając Rezydencję najwyższą możliwą notą w swoim Poziomkowym rankingu i stając się regularnym gościem w tym miejscu.
Cieszy fakt, że na Śląsku istnieją takie miejsca, jak Rezydencja Luxury Hotel w Piekarach Śląskich. To z pewnością miejsce z klasą, pięknym ogrodem i wspaniałą kuchnią.

Dzięki uprzejmości dyrekcji hotelu, mam dla Was konkurs, w którym będziecie mogli zdobyć Poziomkowy przewodnik Magdy Gessler wraz z autografem autorki! Aby go wygrać, opiszcie w komentarzu miejsce, której to Wy przyznalibyście Poziomkę. Może to być ulubiona restauracja, kawiarnia, cukiernia – a może kuchnia Waszej mamy lub babci? Najciekawsze zgłoszenie nagrodzę książką „Poziomki 2016/2017. Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce?”.
Na Wasze odpowiedzi czekam od dzisiaj, tj, 10 lipca do soboty, 16 lipca. Wyniki ogłoszę dzień później, 17 lipca. Nie zapomnijcie podać w komentarzu maila, dzięki któremu będę mogła skontaktować się ze zwycięzcą!
Uwaga: książkę wysyłam tylko na terenie Polski.

Powodzenia!

EDIT: WYNIKI KONKURSU


Bardzo dziękuję za zgłoszenia pod postem konkursowym. Postanowiłam nagrodzić książką panią Anetę (nick: Anette) – za szczegółowy opis miejsca, któremu przyznałaby ona Poziomkę. Sprawdziłam polecane przez autorkę komentarza miejsce i rzeczywiście, jest ono wyjątkowe 🙂 Gratulacje!
W sprawie wysyłki nagrody skontaktuję się mailowo.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Skomentuj